dogDOG.sk - Čím kŕmiť psa?

Eshop www.dogDOG.sk ponúka kvalitné krmivo pre psov, granule vybraná TOP DRY FOODS, veterinárno kontrolovaná krmivá!
Ultrapremiove granule FirstMate Holistické granule Fromm Family Superprémiové krmivo Arden Grange Superprémiové granule Regal Holistické krmivo Dog Lovers Holistické krmivo Farm Fresh Vysoce chutné prémiové granule Nuova Fattoria Prírodné doplnky AniVital Prírodné doplnky pre psov StazMedical Vysoko kvalitné konzervy pre psov

Čím kŕmiť psa

Čím kŕmiť psa - alebo výhody a nevýhody jednotlivých druhov potravy

1. Varená potrava (mäso, zelenina, ap.) - jedinou výhodou je vysoká chutnosť, pes takúto potravu rád príjma. Ťažko však určíme kŕmnu dávku, optimálne zloženie živín, vitamínov a minerálov. Varená strava je veľmi náročná na prípravu a skladovanie a bohužiaľ, ekonomicky menej výhodná než suchá potrava -granule.

2. Konzervy - veľmi dobre psovi chutia, ľahko sa skladujú i dávkujú, môžeme si byť istí kompletnosťou kŕmnej dávky (živiny, minerály, vitamíny). Obsahujú však až 70 % vody, to znamená, že nie sú ekonomicky výhodné a ich spotreba je vysoká.

3. Granule pre psov (suché krmivo) - ponúkajú najviac výhod. Granule majú vyvážené zloženie bielkovín, tukov, vitamínov a minerálov podľa konkrétnych požiadaviek na veľkosť, vek, záťaž, ap.

Granule pre psov sú ekonomicky najvýhodnejšie a jednoducho sa dávkujú. Granule majú dlhú dobu trvanlivosti a ľahko sa skladujú. Granule pôsobia priaznivo na zuby, vďaka tvrdosti obmedzujú vznik zubného kameňa. Jedinou nevýhodou sa môže javiť menšia ochota príjmania, zvlášť u psov, ktorí prechádzajú na ne z konzerv, či varenej stravy.

Pre tých odporúčame krmivá Fromm Family so sýrom čedar chrumkavých granuliach, ktorej naodolajú ani tí najvyberavejší.

Pre zlepšenie doporučujeme granule pokvapkať lososovým, 100% prírodným olejom, ktorý zároveň podporuje zdravú kožu, lesklú srsť, posilní srdce a imunitnú činnosť. Pozri viac: Grizzly Salmon Oil


ÚvodÚvod

Psycholog psu

Odber noviniek